09 02 2017

Sıradan bir insan olmamak için yapmanız gereken 10 yolu sizlere

Sıradan bir insan olmamak için yapmanız gereken 10 yolu sizlere aktarıyorum.

 

 1- Süper Kahraman Gibi Hissedin : Sade vatandaş olmaktan kurtulun. Etrafınızda olup biten bütün olayların sizin sorumluluğunuzda olduğunu düşünün.

2- Bir Blog/Günlük Tutun : Adınız ve soyadınızın geçtiği bir web sitesi açın ve görüşlerinizi orada yayınlayın. Belki sadece bir kişi bunu okuyacak ama siz sanki milyonlar okuyacakmış gibi yazın. Yıllar sonra görüşlerinizin değiştiğini, sizi binlerce kişinin takip ettiğini göreceksiniz. Onlara değerlerden bahsedin.

3- Yüreginizi Büyütün : Korkmayın “Seni özledim” “Seni seviyorum” “Sen benim için değerlisin” kelimeleri yanlış anlaşılmaz. Duygularınızı korkmadan ifade edin. Hiç umulmadık bir anda aşkınızı itiraf edin. Kendinizi ve karşınızdakini sevin.

4- Topluluk Önünde Konuşun : Hitap kabiliyetinizi artırmak için kurslara gitmekten veya kitap okumaktan bahsetmiyoruz. Küçük gruplar başta olmak üzere kendi görüşlerinizi onlarla paylaşın. Korkmadan onları ikna etmeye çalışın. Görüşlerinizin arkasında durun. Giderek daha kalabalık kişilere konuşmalar yapın.

5- Kitap Yazın : Kitap yazana kadar da kitap yazma hayalinizi besleyin. Bir kitap yazmak için binlerce kitap okunduğunu unutmayın. Sürekli okuyun ve bu heyecanınızı giderek artırın. Zamanı geldiğinde içinizdeki güç sizi harekete geçirecektir.

6- İnsanlara Dokunun : Uzaktan sevme olmaz. Onlara dokunun, kucaklayın. Sevginizi dokunarak hissettirin. Hata yapanları değil onların hatalarını dışlayın. Hiçbir kimseyi ötekileştirmeyin.

7- İletişimizi Geliştirin : En kısa cümlelerle en etkili iletişimi kurmaya çalışın. Binlerce hatalı iletişim varken siz en doğrusunu yapın. Bir cümle bir çok anlama gelsin ve en iyi anlamı sizin anlatmak istediğiniz olsun.

8- Kendinizi Ekip Kurun : Sizi sürekli dinleyecek, sizinle sempati kurabilecek kişilerle birlikte olun. Arada sırada bir araya gelerek “Beyin Fırtınası” yapın. İlgi alanlarınıza yönelik konuşun. Böylece ufkunuz açılacaktır. Geyik yapmayı bırakın artık. Ciddi işlerden konuşun. Ekip kuramıyorsanız bir ekibe dahil olun.

9- Belli Bir Odağınız Olsun : Her alana yönelmeyin. Odaklarınız konusunda seçici olun. Sürekli ilerlemeye ve yükselmeye çalışın. 10 alanda uzman olmak yerine 1 alanda uzmanlaşmaya çalışın. Diğer alanlarınızı başkalarına bırakın.

10- Kendinizi Ciddiye Alın : Siz kendinize güvenmediğiniz sürece başkası size hiç güvenmez. Bedeninize ve duygularınıza önem verin. Onları hor kullanmayın. “Ben yapamam” gibi cümleleri kendinizden uzaklaştırın.

 

Böylece 10 maddeyi bitirmiş oluyoruz. İşte bütün bunlar sizin hayata ve insanlara iz bırakmanızı sağlayacaktır. Yukarıdaki maddeleri okuduğunuzda birkaç tanesini yaptığınızı düşünüyorsanız o zaman iyi yoldasınız demektir. İlerlemeye devam edin ve diğerlerini de deneyin. Ama eğer yukarıdaki maddeler size uçuk geliyorsa siz kendi potansiyel gücünüzün farkında değilsiniz demektir.

 

Ve Unutmayın Az Biraz Ego İnsana Mutluluk Katar ,Kendinizi Sevin :)

29
0
0
Yorum Yaz